Рівні акредитації електронних майданчиків для участі в торгах

Для того, щоб взяти участь в тендерних закупівлях постачальнику потрібно виконати досить багато умов. Основний етап – це пошук електронного майданчика, де можна буде шукати відповідні оголошення.

Не дивлячись на те, що всі тендерні замовлення проходять через систему ПроЗорро, на даній платформі немає можливості пройти авторизацію. Але, на даному сайті можна зайти перелік акредитованих електронних майданчиків, які можна використовувати для участі в тендерних торгах. Ви можете скористатися сайтом tender.uub.com.ua. Українська універсальна біржа – це ресурс, який встиг себе добре зарекомендувати. Саме тому, сервіс і має такий попит серед замовників та постачальників.

Якими можуть бути рівні акредитації

Не дивлячись на те, що багато хто навіть не поглиблювався в це питання настільки серйозно, важливо розуміти, що акредитація поділяється на 4 основні рівні. Варто зазначити, що з цих 4 видів половина призначена для замовників, а інша частина для постачальників.

Якщо мова йде про замовника, то йому підходять майданчики таких рівнів акредитації, як:

  • 1-й – такі майданчики дають реальну можливість замовникові проводити державні закупівлі послуг на суму до 200 тисяч гривень для товарів та 1.5 мільйонів гривень для послуг. Для окремих замовників, що прописані в законі є можливість оголошувати тендерні закупівлі сумою до 1 мільйона гривень а товарів до 5 мільйонів
  • 3-й – це ще один тип майданчиків, які акредитовані системою ПроЗорро та дозволяють замовникам послуг створювати оголошення з тендерними торгами, перевищуючи максимально зазначені межі, відповідно з першим пунктом 2 частини 3-ї статі відповідного закону про державні закупівлі.

Відповідно, коли мова заходить про виконавців послуг, то вони повинні обирати майданчики, що мають 2-й та відповідно 4-й рівень акредитації.

Виходячи з цього, важливо зрозуміти що в процесі пошуку майданчика для участі в торгах потрібно звертати увагу на те, чи має обраний майданчик відповідний рівень акредитації.

Краще за все, коли обраний майданчик має відразу обидва типи акредитації. В такому випадку, можна буде отримати майданчик, що працює за повноцінним принципом.

Головне, при виборі електронного майданчика для участі в торгах – це не поспішати й максимально аналізувати всі варіанти.