Росіяни почали масово брати кредити на побутову техніку і скуповувати iPhone через обвал рубля

На початку цього року російські банкіри зіткнулися з нетиповим для січня зростанням попиту населення на кредити для купівлі товарів у торговельних мережах

“У січні 2016 року видано POS-кредитів (надання позик на товари безпосередньо в торгових точках) на ту ж суму, що і в листопаді 2015 року (7 млрд руб. в ХКФ-банку і 3 млрд руб”, – повідомляє Коммерсантъ з посиланням на ХКФ-банк і банк “Ренесанс кредит”.

В Альфа-банку очікують, що січневі видачі навіть перевищать листопадові показники. За словами директора з розвитку масового сегмента Альфа-банку Дмитра Жиздюка, за підсумками січня банк прогнозує видачі на рівні 4 млрд руб., в листопаді минулого року банк надав таких кредитів на 3,6 млрд руб.

Банкіри відзначають, що особливо росіяни активно скуповували у січні електроніку і побутову техніку, як і в розпал обвалення курсу рубля рік тому, з тією лише різницею, що зараз це все більше робиться в кредит, а не за свій рахунок.

Учасники ринку пов’язують нетипову поведінку споживачів з кількома причинами.

“Електроніка і побутова техніка в основному імпортні та через зростання курсів валют можуть подорожчати швидше інших товарів, наприклад меблів чи одягу, що підігріває попит”, – заявив виданню заступник голови правління ХКФ-банку Олександр Антоненко.

“На тлі ослаблення рубля деякі ритейлери вже підвищили ціни на 30-40%. У результаті багато громадян в очікуванні чергового витка зростання цін вирішили придбати товари заздалегідь”, – вважають у банку “Ренесанс кредит”.